Saturday, June 04, 2005

زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر و زندان پردیس در کرج دست به اعتصاب غذا زده اند

راديو آلمان : چند تن از زندانيان سياسى در زندانهاى پرديس و رجايى شهر كرج دست به اعتصاب غذا زده‌اند و از جمله خواهان رسيدگى به پرونده‌شان و جدا كردنشان از زندانيان عادى هستند. هم هنگام و به موازات به مرخصى آمدن اكبر گنجى، روزنامه،نگار، از زندان، خواست آزاد شدن همه زندانيان سياسى از زندانها بيش از پيش مطرح مى‌شود. در اين زمينه دويچه وله (صداى آلمان) مصاحبه‌اى با دكتر حبيب‌الله پيمان، از فعالان سياسى در ايران انجام داد.
اعتصاب غذاى زندانيان سياسى در ايران
زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر و زندان پردیس در کرج دست به اعتصاب غذا زده اند. زندانهای رجایی شهر و پردیس کرج محل حبس زندانیان عادی هستند. طبق گزارشهای رسیده آقای عباسقلی نژاد از شب گذشته در زندان پردیس اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است. امید عباسقلی نژاد از فعالان دانشجویی بوده که بخاطر فعالیت هایش چندبار بازداشت و به بند کشیده شده و بار آخر در تظاهرات تابستان سال گذشته مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران برای آزادی زندانیان سیاسی دستگیر و زندانی شد. وی هم اکنون بسختی بیمار است و نیاز به درمان فوری دارد. صادق نقاشکار، سخنگوی کمیته ی رفراندوم آزاد ایران، درباره ی اعتصاب غذای امید عباسقلی نژاد به صدای آلمان گفت:
«آقای امید عباسقلی نژاد دیشب حدودا ساعت ۷/۵ به وقت ایران اعتصاب غذای خود را شروع کرد. بخاطر فشارهایی که برخودش و برخانواده وارد شده اعلام کرده است که اگر به شرایط اش رسیدگی نشود به اعتصاب غذای خودش ادامه می دهد. ابتدا به صورت «تر»، یعنی نوشیدن آب و چای، ولی اگر توجه نشود به اعتصاب غذای خشک هم خواهد انجامید.»
همچنین از ۳ روز پیش ۴ تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زده اند. این ۴ زندانی سیاسی آقایان امیر ساران، بینا داراب زند، ارژنگ داودی و حجت زمانی هستند. صادق نقاشکار درباره ی اعتراض این ۴ زندانی به وضعیت خود می گوید:
«اینها را می خواستند از بندی به بند دیگر که محل جنایتکارها و بند بسیار معروفی ست در زندان رجایی شهرکرج منتقل کنند که اینها مخالفت کرده و گفته اند که اگر ما را می خواهید منتقل کنید ما می خواهیم اینبار در کنار سایر زندانیان سیاسی قرار بگیریم و نه اینکه از این نقطه که در آنجا مورد ضرب و شتم مامورین زندان قرار گرفتند و بلاجبار به آن نقطه منتقل گردیدند.»
خواستهایی که زندانیان سیاسی زندانهای پردیس و رجایی شهر کرج دارند عبارتند از:
«به پرونده ی شان رسیدگی کنند، تفکیک جرائم که آنها را از کنار زندانیان عادی، معتاد و جنایتکار جدا کنند. چون امنیتی در آنجا وجود ندارد. شما اگر متوجه باشید چند روز پیش آقای فرزاد حمیدی که درهمان زندان؟؟؟ بود توسط یکی از همین زندانی ها مورد تهاجم قرار گرفت که یک فلاسک چای نیمه های شب به طرف صورت او پرتاب شد، از ناحیه ی بینی و پیشانی آسیب شدیدی دید که در اغما بود و در بیمارستان هم بستری شد. یعنی امنیتی وجود ندارد و جالب این است که زندانی ای که اینکار را کرد بلافاصله به او مرخصی نامحدود دادند والان در مرخصی بسر می برد، آن جنایتکاری که این عمل را انجام داد. یعنی هیچگونه امنیتی برای این زندانیان سیاسی که در زندان رجایی شهر قرار دارند، وجود ندارد و اینها خواهان این هستند که رسیدگی به این بشود که ببینید ما که زندانی سیاسی هستیم خواهان این هستیم که در کنار زندانیان سیاسی دیگر و در اوین برویم، نه اینکه در کنار زندانیان عادی و مجرم و خطرناک قرار بگیریم.»
طبق خبرهای رسیده همچنین در آستانه ی انتخابات ریاست جمهوری ایران دستگیری تنی چند از دانشجویان فعال سیاسی مشاهده می شود. بهروز جاوید تهرانی و کیوان رفیعی در هفته ی گذشته در خانه ی خود دستگیر و به نقطه ی نامعلومی برده شده اند. خانواده های آنان از سرنوشت فرزندانشان بی خبرند.

0 Comments:

Post a Comment

<< Home