Wednesday, February 02, 2005

تهدید و فشار و ضرب شتم زندانیان را با اعتراضی سراسری پاسخ دهیم!


در حالیکه اعتصاب غذای گروهی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج وارد نهمین روز خود شده است ، وزارت اطلاعات و سازمان زندانهای رژیم اسلامی ، فشار و سرکوب را به شکل گسترده ای علیه زندانیان اعتصابی و خانواده های آنان افزایش داده اند.
از روز دو شنبه پنجم بهمن ماه که گروهی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به عدم تفکیک جرایم و نگهداری زندانیان سیاسی در بین قاتلین، اشرار و معتادین ، دست به اعتصاب غذا زدند؛ فشارهای وارده بر زندانیان برای شکستن اعتصاب افزایش یافته است. تهدید وارعاب زندانیان، کتک زدن توسط چاقو کشان و عوامل وزارت اطلاعات ، تهدید خانواده ها برای عدم انتقال اخبار و مصاحبه ها با رادیو ها و رسانه ها ، تهدید به دستگیری برخی از اعضای خانواده- از جمله اقداماتی است که دستگاه سرکوب در حال اجرای آن است .
گزارشات حاکیست که حال دو تن از زندانیان اعتصابی بینا داراب زند و ارژنگ داوودی رو به وخامت است و آنها را در حالیکه شدیداً بی حال بوده و دچار سرگیجه های شدید شده بودند به بهداری زندان رجایی شهرمنتقل کرده اند . و این در حالیست که فرزاد حمیدی، دیگر زندانی اعتصابی، سه روز است که بدون وسایل شخصی به مکانی نامعلوم منتقل گردیده و حجت زمانی، تهدید شده که اگر اعتصاب خود را نشکند، حکم اعدام او تا پایان ماه بهمن به اجرا در خواهد آمد. اخبار دیگر حاکیست که مسئولین زندان در تلاشند که زندانیان اعتصابی یعنی فرزاد حمیدی، ارژنگ داوودی ، مهرداد لهراسبی ، ولی فیص مهدوی، حجت زمانی و جعفر اقدامی را به سلولهای انفرادی منتقل کرده و از طریق فشارهای شدید انفرادی و نگهداری در شرایط ویژه آنها را وادار به شکستن اعتصاب کنند.
اخبار دیگر حاکیست که حجت بختیاری، یکی دیگر از زندانیان سیاسی توسط اسماعیل افتخاری معروف به اِسمال تیغ زن ، عامل وزارت اطلاعات در بند 1 زندان اوین ، مورد ضرب و شتم قرار گرفته است . ضرب و شتم زندانیان توسط عوامل وزارت اطلاعات و زندانها و خصوصاً زندان اوین، اعتراض زندانیان سیاسی را برانگیخته است .
بواسطه همین نگرانی هاست که اعتراض و تحصن جلوی دفتر سازمان ملل در تهران و اعتصاب غذای ده روزه ای از 12 بهمن ماه تا بیست و دوم بهمن در همبستگی با زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر اعلام شده و دهها نهاد و سازمان و کانون مدافع حقوق بشر و فعالین سیاسی در داخل و خارج از کشور، با انتشار فراخوانی خواهان حمایت از خواست زندانیان سیاسی، اعزام نمایندگان کمیته حقوق بشر سازمان ملل به ایران و ملاقات با زندانیان سیاسی و خانواده های آنان و آزادی بی قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی و پایان دادن به سیاست سرکوب حکومت اسلامی شده اند.
سازمان کارگران انقلابی ایران - راه کارگر خود را در کنار این اعتراض برحق زندانیان سیاسی و خانواده های آنان می بیند و ضمن اعلام همبستگی با اعتراض و اعتصاب زندانیان سیاسی ، خواهان آن است که همه نیروها و سازمانهای سیاسی مدافع حقوق انسانی، اعتراض خود را علیه سیاست سرکوبگرانه رژیم اسلامی بلند کرده و با بر پایی تظاهرات و اکسیونهای اعتراضی ، نوشتن طومارهای اعتراضی و انتشار اخبار این ددمنشی ها در همه رسانه ها به جلب همبستگی داخلی و بین المللی با زندانیان سیاسی در ایران یاری رسانند

کمیته مرکزی سازمان کارگران انقلابی ایران

راه کارگر

0 Comments:

Post a Comment

<< Home